Cluster Leadership Teams

 

Please click the cluster link below to display the team


MICHIGAN NORTHERN OHIO/WESTERN PENNSYLVANIA SOUTHERN OHIO WEST VIRGINIA WESTERN NEW YORK

 

MICHIGAN CLUSTER LEADERSHIP TEAM

 Janecki A. Nance

Michigan Cluster Coordinator

Alpha Rho Omega

 Chelsea Ann Rose

Undergraduate Cluster Coordinator

Delta Chi

 Jennie Murry

Chairman Awards Committee

Delta Psi Omega

 Lanie Dixon

Chairman Technology Committee

Lambda Pi Omega

 Chrystal Tibbs

Chairman History Committee

Tau Alpha Omega

 Terry Mann

Chairman Undergraduate Activities Committee

Pi Tau Omega

 Andrea Williams

Chairman Sargeant at Arms Committee

Theta Lambda Omega

 Wanda Harper

Co-Chairman Sargeant at Arms Committee

Alpha Rho Omega

 Katrina Patillo

Chairman Crisis Team

 Billy Fair

Chairman Recommendations Committee

Theta Lambda Omega

 Beverly Tyler

Nominating Committee

Delta Psi Omega

 Jenna Williams

Undergraduate Activities Committee

Theta Lambda Omega

 Stephanie Mays Hurst

Graduate Advisor Committee

Alpha Rho Omega

 Nettavia Curry

Program Committee

Delta Tau Omega

 Angela Davis

Program Committee

Theta Lambda Omega

 Staci Reed

Technology Committee

Alpha Rho Omega

 Coffian Hawthorne

Connections Committee

Delta Tau Omega

 Ada Nicole Smith

Communications Committee

Alpha Rho Omega

 Tia Curry-Cook

Communications Committee

Iota Sigma Omega

 Fran Snider

Resolution Committee

Pi Tau Omega

 Cynthia Reaves

Resolutions Committee

Alpha Rho Omega

 Corey Taylor

Constitution & Bylaws Committee

Zeta Beta Omega

 Cheryl Hudson

Constitution & Bylaws Committee

Lambda Pi Omega

 Vickie Hall

EAF Committee

Tau Alpha Omega

 Mary Hall-Thiam

EAF Committee

Delta Psi Omega

 Rubye Holloway

Evaluation Committee

Theta Lambda Omega

 Patricia White

Evaluation Committee

Alpha Rho Omega

 Vivian Tansil

Evaluation Committee

Delta Tau Omega

 Denise Marshall-Walker

Protocol Committee

Alpha Rho Omega

 Kathryn Walker

Protocol Committee

Alpha Rho Omega

 Joi Silver

Protocol Committee

General Member

 Marilyn Rudolph

Standards Committee

Alpha Rho Omega

 Renee Micou

Standards Committee

Eta Iota Omega

 Carrie Jackson Zackrie

Standards Committee

 Delisle Horton-Willis

Sisterly Relations Committee

Alpha Rho Omega

 Jasmine Stoudamire

Sisterly Relations Committee

Chi Epsilon Omega

 Brittney Webster

Sisterly Relations Committee

General Member

 Chakarisha Tuggle

Sisterly Relations Committee

Xi Chi

 Mable P. Stroman

Diamond, Golden, Silver  Committee

 Glenda Booker

Sargeant at Armss Committee

Alpha Rho Omega

 Karen Pugh

Membership Committee

Zeta Beta Omega

 Gail Lewis

Membership Committee

Zeta Beta Omega

 Nissette M. Gray

Awards Committee

Pi Tau Omega

 Sandra Wray-McAfee

Awards Committee

Delta Psi Omega

 

NORTHERN OHIO/ WESTERN PENNSYLVANIA LEADERSHIP TEAM

 Michelle Curry

Northern Ohio/ Western Pennsylvania Cluster Coordinator

Lambda Phi Omega

 Keniece Gray

Northern Ohio/ Western Pennsylvania Undergraduate Cluster Coordinator

Omega

 Michele Kenney

Great Lakes Regional Treasurer

Lambda Phi Omega

 Rhonda L. Bolding

Great Lakes Regional Communications Officer

Alpha Alpha Omega

 Gwen Kirtley

Chairman President Council

Alpha Omega

 Terri Eason

Chairman Corporate Sponsorship Committee

Alpha Omega

 Carol Franklin

Chairman Constitution & Bylaws Committee

Alpha Omega

 Dana LaGarde

Chairman Resolutions Committee

Zeta Theta Omega

 Rhonda Taliaferro

President Council

Alpha Alpha Omega

 Bridgette Cofield

Corporate Sponsorship Committee

Alpha Alpha Omega

 Mary Pat Ware

Connection Committee

Alpha Alpha Omega

 Jean Taylor

Membership Committee

Lambda Phi Omega

 Christina Wilds

Membership Committee

Alpha Alpha Omega

 Jackie Blakey-Tate

Standards Committee

Alpha Alpha Omega

 Lisa Dubose

Program Committee

Zeta Phi Omega

 Harriet Niles

Program Committee

Lambda Phi Omega

 Westlyn Davis

Sisterly Relations Committee

Alpha Alpha Omega

 Lula Hortman

Sisterly Relations Committee

Alpha Alpha Omega

 Staci Freeman

Sisterly Relations Committee

Zeta Theta Omega

 Cynthia Capers

Crisis Management Team

Zeta Theta Omega

 Loretta Embry

Crisis Management Team

 Zelina Pemes

Crisis Management Team

Alpha Omega

 Erma Conn

Spirituality Committee

Alpha Alpha Omega

 Frances Collins

Rules Committee

Zeta Alpha Omega

 Brunetta McNeil

Diamond, Golden, Silver s Committee

Zeta Alpha Omega

 Donnetta Carter

Communications Committee

Zeta Alpha Omega

 Tiana Clemons

Communications Committee

Iota Sigma Omega

 Joyce Thornton

Awards Committee

Alpha Omega

 Colleen McMullen

Constitution & Bylaws Committee

Alpha Alpha Omega

 Mary Bush

Constitution & Bylaws Committee

Zeta Alpha Omega

 Clara L. Petty

Sargeant at Arms Committee

Zeta Alpha Omega

 Mary Dawson

Sargeant at Arms Committee

Zeta Alpha Omega

 Angela Martin

Medical Response Team

Sigma Mu Omega

 Lisa Isaac

Medical Response Team

Alpha Alpha Omega

 Robin Frazier

Protocol Committee

Sigma Mu Omega

 Donna Pollard

Protocol Committee

Alpha Alpha Omega

 Paula Davis

Technology Committee

Alpha Alpha Omega

 

SOUTHERN OHIO CLUSTER LEADERSHIP TEAM

 Stephanie Yancy-Bland

Southern Ohio Cluster Coordinator

Alpha Sigma Omega

 Korina Depenhart

Undergraduate Cluster Coordinator

Pi Gamma

 Veronica Carter

Financial Secretary

Alpha Sigma Omega

 Lynnette Cosby

Regional Protocol Chairman

Psi Eta Omega

 Sheila Taylor

Chairman Rules Committee

Sigma Omega

 LaDonna Baines

Chairman Medical Response Committee

Sigma Omega

 Tammy Richardson

Standards Committee

Phi Psi Omega

 Roslind Harper

Standards Committee

Beta Eta Omega

 Lisha West

Sisterly Relations Committee

Psi Eta Omega

 Linda Tooson

Membership Committee

Sigma Omega

 Afrika Alsup

Program Committee

Psi Eta Omega

 Shannon Teague

Program Committee

Alpha Sigma Omega

 Patricia Meadows

President Council

Tau Lambda Omega

 Kristina Thomas

Communications Committee

Sigma Omega

 LaTonya Denson

Technology Committee

Phi Psi Omega

 Crystal Echols

Sargeant at Arms Committee

Tau Lambda Omega

 Stephanie Norwood

Sargeant at Arms Committee

Beta Eta Omega

 Carolyn Day

Diamond, Golden, Silver  Committee

Beta Eta Omega

 Daphane Robinson

Diamond, Golden, Silver  Committee

Phi Psi Omega

 Joya Dillard

Graduate Advisor Committee

Sigma Omega

 Cynthia Ball

Graduate Advisor Committee

Alpha Sigma Omega

 Valerie Tarver

Graduate Advisor Committee

Alpha Sigma Omega

 Evelyn Elaine Bell

Archive/ Historian Committee

Alpha Sigma Omega

 Akara Harris

Ritual Committee

Lambda Mu

 Kimberly Saxon

Ritual Committee

Phi Psi Omega

 Deena Chisolm

Ritual Committee

Sigma Omega

 Chiquita White

EAF

Phi Psi Omega

 Phyllis Salter

Protocol Committee

Tau Lambda Omega

 Pamela Williams

Protocol Committee

Phi Psi Omega

 Debbie Carter

Protocol Committee

Tau Lambda Omega

 Shunda Adams

Protocol Committee

Phi Psi Omega

 Mildred Kennedy

President Council

Sigma Omega

 Elisa Murphy

By-Laws Committee

 Gayle Lloyd

By-Laws Committee

Phi Psi Omega

 Diane McDowell

Crisis Team

Sigma Omega

 Raehile Hines-White

Crisis Team

Alpha Sigma Omega

 Sharon Moon

Rules Committee

Sigma Omega

 Julie Ragland

Rules Committee

Psi Eta Omega

 Darlene Wright

Awards Committee

Beta Eta Omega

 

WEST VIRGINIA CLUSTER LEADERSHIP TEAM

 Daton Dean-Leonard

West Virginia Cluster Coordinator

Beta Beta Omega

 Taquila Bruce

West Virginia Undergraduate Cluster Coordinator

 Cydney Madson

Awards Committee

Alpha Omicron Omega

 Kelly Harmon

President Council

Alpha Omicron Omega

 Christy Day

Communications Committee

Alpha Omicron Omega

 Olubumni Frazier

Constitution & Bylaws Committee

Beta Beta Omega

 Patricia English

Crisis Team

Epsilon Alpha Omega

 Sandra Woods

EAF

Alpha Omicron Omega

 Myrna Geiger

EAF

Beta Beta Omega

 Lashara Hoskins

Evaluation Committee

Epsilon Alpha Omega

 Gwendolyn Lacy

Graduate Advisor Committee

Beta Lambda Omega

 Mona Dues

History Committee

Beta Lambda Omega

 Anita Grant

Medical Response Team

Alpha Omicron Omega

 Lois Spots

Membership Committee

Beta Beta Omega

 Cheryl Henderson

Nominating Committee

Beta Beta Omega

 Johnnette Jasper

Sargeant at Arms Committee

Alpha Omicron Omega

 Winsome Chunnun-Brayda

Program Committee

Alpha Omicron Omega

 Kali Veron

Program Committee

Beta Beta Omega

 Tiffany Blakney

Protocol Committee

Beta Beta Omega

 Janelle Sewell

Protocol Committee

Beta Beta Omega

 Wanda Cox

Recommendations Committee

Beta Lambda Omega

 Linda Trigg

Resolutions Committee

Beta Lambda Omega

 Sharon Banks

Spirituality Committee

Beta Beta Omega

 Olivia Woody

Technology Committee

Beta Beta Omega

 Belinda Fuller

Tellers Committee

Beta Beta Omega

 Leahgreatta Hairston

Time & Place Committee

Beta Beta Omega

 Taquila Bruce

Undergraduate Activities Committee

Beta Beta Omega

 Paulette Mabry

Ritual Committee

Beta Beta Omega

 Marie Redd

Connection Committee

Beta Tau Omega

 Karen Williams

Sisterly Relations Committee

Beta Beta Omega

 Christina Cunningham

Sisterly Relations Committee

Alpha Omicron Omega

 

WESTERN NEW YORK CLUSTER LEADERSHIP TEAM

 Geraldine Horton

Great Lakes Cluster Coordinator

Gamma Phi Omega

 Kearia King

Undergraduate Great Lakes Cluster Coordinator

Gamma Iota

 Linda Seay

Western New York Cluster Coordinator

Xi Epsilon Omega

 Jade Wilburn

Undergraduate Cluster Coordinator

Omicron Beta

 Darlene Riggins-White

Chairman Time & Place Committee

Delta Nu Omega

 Janet Barnes

Chairman Music Committee

 Joan Anderson

Awards Committee

Delta Nu Omega

 Christine Richards

President Council

Delta Nu Omega

 Theresa Pope

Communication Committee

Gamma Phi Omega

 Bertha Simpkins

Connection Committee

Delta Nu Omega

 Nellie King

Constitution & Bylaws Committee

Gamma Phi Omega

 Marcelline Bilton

EAF Committee

Nu Psi Omega

 Edith Terrell

Evaluation Committee

Gamma Phi Omega

 Josephine Cross

Graduate Advisor Committee

Gamma Phi Omega

 Sharon Bradley

History Committee

Gamma Phi Omega

 Lisa Alford

Program Committee

Iota Nu Omega

 Dolores Coleman

Sargeant at Arms Committee

Xi Epsilon Omega

 Mary Hood

Spirituality Committee

Xi Epsilon Omega

 Delisa Joseph

Tellers Committee

Upsilon Nu Omega

 Elizabeth Brown

Recommendation Committee

General Member

 Denise Cobbs

Recommendations Committee

Gamma Phi Omega

 Dawn Saunders

Membership Committee

Gamma Phi Omega

 Arethea Brown

Time and Place Committee

Iota Nu Omega

 Millicent Clarke-Maynard

Time and Place Committee

Omicron Nu Omega

 L. Harrison

Medical Response Committee

Delta Nu Omega

 Wanda Hines McGriff

Protocol Committee

 Carlise Gross-Anderson

Protocol Committee

Delta Nu Omega

 Josephine Robin

Sisterly Relations Committee

Gamma Phi Omega

 Florence Barnett

Sisterly Relations Committee

Nu Psi Omega

 Frances Harris

Crisis Management Committee

Gamma Phi Omega

 Nicole Sandoz

Crisis Management Committee

Omicron Nu Omega

 Roschelle Lewis

Crisis Management Committee

Xi Epsilon Omega

ochou